polaco » alemán

Traducciones de „kwarta“ en el diccionario polaco » alemán (Ir a alemán » polaco)

kwarta falcydyjska f DER.

Ejemplos monolingües (no verificados por la redacción de PONS)

polaco
Drużyna, która w ciągu danej kwarty popełniła pięć fauli, podczas tej kwarty będzie karana rzutami wolnymi dla przeciwników, po każdym faulu tej drużyny.
By temu zaradzić postanowiono zebrać 8-10 poborów, 2 czopowe i podwójną kwartę oraz pogłówne żydowskie.
Zawodnicy z dużym stażem zazwyczaj rozgrywają jedną kwartę w każdym meczu, w celu uniknięcia możliwych kontuzji tuż przed sezonem.
Oficjalnie, z płacenia kwarty były zwolnione starostwa: łuckie, włodzimierskie, krzemienieckie (województwo wołyńskie) oraz bracławskie i winnickie (województwo bracławskie).
B – obniżony bemolem dźwięk h (odległy o kwartę czystą od f).
Oprócz tego dwór płaci kwarty rocznie 75 florenów, 3 grosze polskiej monety i łanowego 100 florenów.
W 1637 r. sejm wprowadził nową kwartę (duplę).
Poseł na sejm lubelski 1703 roku, był z sejmu deputatem do kwarty rawskiej.
Powstały także nowe elementy: manierka o pojemności 2 kwart, materiałowy pojemnik na wodę o pojemności 5 kwart oraz manierka arktyczna.
Fisher przybył na halę w połowie trzeciej kwarty, wchodząc od razu na boisko i otrzymując owacje na stojąco od fanów.

¿Quieres añadir alguna palabra, frase o traducción?